
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Plug |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions | 12 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 3 mm |
Stock: 562
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16109
Ext.Price$0.16109
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16109 | $0.16109 |
| 10 | $0.14277 | $1.42770 |
| 50 | $0.12653 | $6.32650 |
| 100 | $0.11467 | $11.46700 |
| 500 | $0.10393 | $51.96500 |
| 1000 | $0.09419 | $94.19000 |
| 3000 | $0.08769 | $263.07000 |
| 5000 | $0.08163 | $408.15000 |
